Forumul jucatorilor de airsoft din Sibiu
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forumul jucatorilor de airsoft din Sibiu

Forumul jucatorilor de Airsoft din Sibiu
 
AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Propunere pentru o strategie la Sura Mica

In jos 
5 participanți

Aceasta strategie mi se pare...
1. o idee buna
Propunere pentru o strategie la Sura Mica Vote_lcap100%Propunere pentru o strategie la Sura Mica Vote_rcap
 100% [ 3 ]
2. prea multe detalii, vreau schirmish
Propunere pentru o strategie la Sura Mica Vote_lcap0%Propunere pentru o strategie la Sura Mica Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Total voturi : 3
 

AutorMesaj
ovi1

ovi1


masculin
Numarul mesajelor : 12
Varsta : 42
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 01/05/2009

Propunere pentru o strategie la Sura Mica Empty
MesajSubiect: Propunere pentru o strategie la Sura Mica   Propunere pentru o strategie la Sura Mica Icon_minitimeDum Mai 17, 2009 8:10 pm

Am o propunere pentru o strategie la Sura Mica , sper sa va placa,

M-am inspirat din urmatorul articol:

A flag is hung, in full view, exactly half way between the two teams. The object is to capture the one and only flag and move it to the opposition's flag station, not back to your own.

Strategies: It is not a good idea to leave a defensive force at your flag station. If your team captures the flag, there will not be any opposition forces coming to your flag station. If you have the one and only flag, they have no flag to bring to your flag station anyway. If the opposition captures the flag, your team can be divided into a pursuit force and a defensive force. The defensive force will return to the flag station to prevent the opposition from hanging it there and wining the game. The pursuit force can follow and attempt to capture the flag from the opposition. If they are successful in this, the defensive force can be called forward to help with the attack on the opposition's defensive forces that will be defending their flag station.

Am atasat si o poza cu planul:
Propunere pentru o strategie la Sura Mica Suramica

In jail merg "mortii" iar dupa dupa 7 min pot sa reintre in joc.

Pasajul l-am desenat pentru ca am vazut azi ca sunt 2 usi intre cele 2 baraci si se poate trece din una in alta fara a fi vre-un pericol de accidentare, momentan se afla in zona interzisa si nu a fost folosit azi.

Steagul l-am pus la distante egale fata de cele 2 echipe pentru a fi sanse egale.

Datorita faptului ca "harta" nu e simetrica propun schimarea terenurilor dupa fiecare runda.

Jailurile le-am pus destul de aproape de baze, pentru ca cei care ies din jail sa poata sa apere baza in caz ca echipa adversa se apropie cu steagul.

Astept comentariile voastre referitor la acest scenariu.


Sper ca acest scenariu sa fie jucat in 24 mai...


Ultima editare efectuata de catre ovi1 in Lun Mai 18, 2009 7:38 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
cipodelphin

cipodelphin


masculin
Numarul mesajelor : 266
Varsta : 47
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 27/02/2009

Propunere pentru o strategie la Sura Mica Empty
MesajSubiect: Re: Propunere pentru o strategie la Sura Mica   Propunere pentru o strategie la Sura Mica Icon_minitimeDum Mai 17, 2009 8:22 pm

Ovi1 vezi ca exista pe forum sectiune speciala pentru strategii Twisted Evil Twisted Evil
Sus In jos
Ghost Leader

Ghost Leader


masculin
Numarul mesajelor : 509
Varsta : 43
Localizare : Sibiu, Romania
Data de inscriere : 06/01/2009

Propunere pentru o strategie la Sura Mica Empty
MesajSubiect: Re: Propunere pentru o strategie la Sura Mica   Propunere pentru o strategie la Sura Mica Icon_minitimeDum Mai 17, 2009 10:45 pm

bravo ovi1... se pare ca avem un strateg printre noi
bounce
Sus In jos
http://www.6mm.ro/sds/profil/ghost_leader.php
cipodelphin

cipodelphin


masculin
Numarul mesajelor : 266
Varsta : 47
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 27/02/2009

Propunere pentru o strategie la Sura Mica Empty
MesajSubiect: Re: Propunere pentru o strategie la Sura Mica   Propunere pentru o strategie la Sura Mica Icon_minitimeDum Mai 17, 2009 11:39 pm

Da, avem si sunt foarte mandru sa vad asta!!!!Uite cum creste clubul prin oameni ce trebuie sa ii acceptam!!!!La mai mare!!! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Sus In jos
ovi1

ovi1


masculin
Numarul mesajelor : 12
Varsta : 42
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 01/05/2009

Propunere pentru o strategie la Sura Mica Empty
MesajSubiect: Re: Propunere pentru o strategie la Sura Mica   Propunere pentru o strategie la Sura Mica Icon_minitimeLun Mai 18, 2009 7:43 pm

Chiar am vrut sa intreb cum pot face si eu parte din SDS Smile

Poate sa adauge cineva un poll la acest scenariu? se pare ca eu nu am destule drepturi, sau nu am gasit butonul cyclops
Sus In jos
sempai

sempai


masculin
Numarul mesajelor : 76
Varsta : 56
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 10/01/2009

Propunere pentru o strategie la Sura Mica Empty
MesajSubiect: Re: Propunere pentru o strategie la Sura Mica   Propunere pentru o strategie la Sura Mica Icon_minitimeMar Mai 19, 2009 8:56 pm

ovi1 a scris:
Chiar am vrut sa intreb cum pot face si eu parte din SDS Smile

Poate sa adauge cineva un poll la acest scenariu? se pare ca eu nu am destule drepturi, sau nu am gasit butonul cyclops

copilu care nu plange nu vede tzatza
cere sa devii membru analizam si daca meriti .... sau poate te propune vreun cunoscut deja membru
Sus In jos
ovi1

ovi1


masculin
Numarul mesajelor : 12
Varsta : 42
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 01/05/2009

Propunere pentru o strategie la Sura Mica Empty
MesajSubiect: Re: Propunere pentru o strategie la Sura Mica   Propunere pentru o strategie la Sura Mica Icon_minitimeVin Iul 17, 2009 11:24 am

Daca va place scenariul, l-am putea juca si la padure unde cred ca o sa iasa si mai fain.

Pentru a pregati toata treaba pot aduce:

Banderole de pus pe mana pentru fiecare jucator
Steag (un suport de fier cu picioare de 1 metru de care prind un steag) astfel incat sa poata fi vazut tot timpul chiar daca nu il are cineva in custodie

Niste materiale textile cu care sa delimitam bazele si Jail-ul
Sus In jos
dreku

dreku


masculin
Numarul mesajelor : 117
Varsta : 39
Localizare : sighiu
Data de inscriere : 10/01/2009

Propunere pentru o strategie la Sura Mica Empty
MesajSubiect: Re: Propunere pentru o strategie la Sura Mica   Propunere pentru o strategie la Sura Mica Icon_minitimeVin Iul 17, 2009 9:11 pm

Got me going ... looks ok . bom
Sus In jos
Continut sponsorizat





Propunere pentru o strategie la Sura Mica Empty
MesajSubiect: Re: Propunere pentru o strategie la Sura Mica   Propunere pentru o strategie la Sura Mica Icon_minitime

Sus In jos
 
Propunere pentru o strategie la Sura Mica
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Airsoft.ro
» Idei pentru scenariul de film
» spray anti fog pentru ochleri
» Vand piese pentru pistol
» doresc informatii pentru arma de sniper si luneta

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul jucatorilor de airsoft din Sibiu :: Echipament, Strategie, Locatii :: Strategii-
Mergi direct la: