Forumul jucatorilor de airsoft din Sibiu
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forumul jucatorilor de airsoft din Sibiu

Forumul jucatorilor de Airsoft din Sibiu
 
AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Dimensiuni baterie

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
The Fucker

The Fucker


masculin
Numarul mesajelor : 484
Varsta : 51
Localizare : Rasinari/Sibiu
Data de inscriere : 06/01/2009

Dimensiuni baterie Empty
MesajSubiect: Dimensiuni baterie   Dimensiuni baterie Icon_minitimeMar Mar 24, 2009 1:11 am

Daca cineva are informatii despre acumulatorii de 9,6v,mini-type,de la 1400 mah in sus.Ma intereseaza dimensiunile L-l-H.Va rog fabricant si amperaj...Vreau sa imi dau seama pana la ce amperaj pot lua baterii care sa intre la mine in LR300.
Multumesc mult la cei ce raspund!
PS: De exemplu nu gasesc dimensiuni ptr asa ceva,ca pare buna bateria: http://www.wgcshop.com/pcart/shopper.php?itm=INT-96-1600M_cat_9.6V Batteries
Sus In jos
http://nero07.hi5.com
valik

valik


masculin
Numarul mesajelor : 7
Varsta : 43
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 24/03/2009

Dimensiuni baterie Empty
MesajSubiect: Re: Dimensiuni baterie   Dimensiuni baterie Icon_minitimeMar Mar 24, 2009 5:00 pm

Am eu un large type de 9.6 la 3300, daca vrei o pot masura diseara, nu stiu ce jucarie ai insa in MP5-ul meu a intrat numai dupa ce am modificat patul in interior.
Sus In jos
HITMAN

HITMAN


masculin
Numarul mesajelor : 37
Varsta : 53
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 16/01/2009

Dimensiuni baterie Empty
MesajSubiect: Re: Dimensiuni baterie   Dimensiuni baterie Icon_minitimeMar Mar 24, 2009 6:05 pm

as vrea sa stiu si eu ce efecte negative/pozitive ar avea o baterie 9,6v pe o arma care vine standard cu 8,4v.
multumesc anticipat pt. raspunsuri Very Happy
Sus In jos
Tarry

Tarry


masculin
Numarul mesajelor : 85
Varsta : 51
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 06/01/2009

Dimensiuni baterie Empty
MesajSubiect: Re: Dimensiuni baterie   Dimensiuni baterie Icon_minitimeMar Mar 24, 2009 6:26 pm

.
HITMAN a scris:
as vrea sa stiu si eu ce efecte negative/pozitive ar avea o baterie 9,6v pe o arma care vine standard cu 8,4v.
multumesc anticipat pt. raspunsuri Very Happy
Negative...nu văd ce, pozitive: crește ROF-ul......m.m.multe boabe scoase/min și unii susțin că ar crește și FPS cu vreo 2-3m/s.....deci ia baterie de 9,6 v liniștit, singura grijă pe care trebuie să o ai, e să intre unde vrei să o pui, cele de 9,6V avand 4 cu 4 acumulatori - deci puțin mai mari (lungi).
Sus In jos
The Fucker

The Fucker


masculin
Numarul mesajelor : 484
Varsta : 51
Localizare : Rasinari/Sibiu
Data de inscriere : 06/01/2009

Dimensiuni baterie Empty
MesajSubiect: Re: Dimensiuni baterie   Dimensiuni baterie Icon_minitimeMar Mar 24, 2009 10:13 pm

Ptr Valik:ma intereseaza doar mini type. Ptr Hitman: asa de sigur ca,daca vei pune 9,6 in loc de 8,4 e bine pentru toate replicile.Unele nu au o mecanica rezistenta la putere mai mare(risti sa se duca ceva prin ea),apoi cred ca trebuie sa ai cablajul intarit...Asa parca am citit prin cateva review-uri...Acuma oamenii care au mai vazut pot zice si altele! :arrow:
Sus In jos
http://nero07.hi5.com
Continut sponsorizat





Dimensiuni baterie Empty
MesajSubiect: Re: Dimensiuni baterie   Dimensiuni baterie Icon_minitime

Sus In jos
 
Dimensiuni baterie
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Cumpar conectori (mufe) pt baterie

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul jucatorilor de airsoft din Sibiu :: Militehnicus :: Probleme si solutii-
Mergi direct la: