Forumul jucatorilor de airsoft din Sibiu
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forumul jucatorilor de airsoft din Sibiu

Forumul jucatorilor de Airsoft din Sibiu
 
AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 B O M B A sau scenarii cu asa ceva

In jos 
+9
Tarry
FireBlade
michael
The Fucker
dreku
HITMAN
je
Ghost Leader
Ruairi
13 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Ruairi

Ruairi


masculin
Numarul mesajelor : 524
Varsta : 43
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 06/01/2009

B O M B A sau scenarii cu asa ceva - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: B O M B A sau scenarii cu asa ceva   B O M B A sau scenarii cu asa ceva - Pagina 2 Icon_minitimeMier Feb 25, 2009 8:48 am

Parerea mea e ca mai bine un marui decat o clona.
Sincer steagu arata mai bine decat punga, si ne va trebui si unu din ala.
Sincer vreau ceva profi, adica embleme pana la urma ne-am facut brodate, ca nu facem concesii si sa arate bine, de ce un lucru care va avea folosinta indelungata in club sa nu fie ceva profi, facut sa dureze?

Nu trebuie nush cate coduri, e destul unul de dezarmare si unul de armare din 4 cifre, nu sa stai sa le cauti la fata locului, asta ar fi o ineptie. Dar tex incerca sa spuna ca exista posibilitatea sa schimbi codurile.
Sus In jos
http://www.6mm.ro
tex

tex


masculin
Numarul mesajelor : 5
Varsta : 47
Localizare : Piatra Neamt
Data de inscriere : 15/01/2009

B O M B A sau scenarii cu asa ceva - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: B O M B A sau scenarii cu asa ceva   B O M B A sau scenarii cu asa ceva - Pagina 2 Icon_minitimeMier Feb 25, 2009 9:09 am

Inteleg ca Je este trezorierul vostru... pt ca se comporta ca atare. Very Happy

Noi bomba am folosit-o initial ca un ceas, cum foarte bine ati spus voi. Dupa aia au inceputi si variatiile. Gen : 2 locuri de bomba(in zona contrala a locatiei), bomba la teroristi, 5 minute countdown, armare la locul de bomba, plecarea echipelor din capetele hartii. 15 minutre countdown, dusa bomba de la punctul A la punctul B. Va mai puteti gandi si voi.
Pt noi s-a mai dinamizat putin treaba si au aparut variante/strategii noi de joc.
Mai e o chestie... ganditi-va ca puteti pune un cod de dezarmare de 15 cifre, pe care, la lungimea lui, il poti scrie direct pe bomba, dar cel care va dezarma bomba va avea nevoie de atentie pt macar 45 de secunde. In consecinta, va avea nevoie de tot suportul echipei lui.
Sus In jos
je

je


masculin
Numarul mesajelor : 171
Varsta : 52
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 06/01/2009

B O M B A sau scenarii cu asa ceva - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: :)   B O M B A sau scenarii cu asa ceva - Pagina 2 Icon_minitimeMier Feb 25, 2009 9:52 am

right, Tex - as usual Wink

a atins punctul sensibil - hai sa incepem cu inceputul. Atat timp cat fondul este minuscul, nu are sens sa-l incarcam cu investitii majore.
Step by step.
Poate unii realizeaza ca e aiurea jocul, si nu are rost sa-l dezvoltam. Altii poate constata ca e super-misto si merita dezvoltata aceasta latura de scenariu... Avem oameni care urasc DirtPark-ul , asa cum altii nu sufera sa joace la Vestem. Sa gasim o cale de mijloc, convenabila pentru toti...
Sus In jos
The Fucker

The Fucker


masculin
Numarul mesajelor : 484
Varsta : 51
Localizare : Rasinari/Sibiu
Data de inscriere : 06/01/2009

B O M B A sau scenarii cu asa ceva - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: B O M B A sau scenarii cu asa ceva   B O M B A sau scenarii cu asa ceva - Pagina 2 Icon_minitimeMier Feb 25, 2009 6:39 pm

Hai baieti,ca daca nu ajungem la o suma mare va fi ok.Vedem cat ne va costa toata afacerea si apoi vom gandi.Fireblade poate ne face o "factura proforma"... Very Happy
Sus In jos
http://nero07.hi5.com
Ghost Leader

Ghost Leader


masculin
Numarul mesajelor : 509
Varsta : 44
Localizare : Sibiu, Romania
Data de inscriere : 06/01/2009

B O M B A sau scenarii cu asa ceva - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: B O M B A sau scenarii cu asa ceva   B O M B A sau scenarii cu asa ceva - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Feb 26, 2009 1:04 pm

in cel mai rau caz o luam de la piatra neamt si se vine 30 ron de caciula. nu e o avere... atat am lasa daca am iesi la o pizza cu totii.

Pizza se transforma si apoi iese pe alta parte dar dispozitivul asta ramane si chiar e mai util decat o replica luata pentru club.
Sus In jos
http://www.6mm.ro/sds/profil/ghost_leader.php
HITMAN

HITMAN


masculin
Numarul mesajelor : 37
Varsta : 53
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 16/01/2009

B O M B A sau scenarii cu asa ceva - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: B O M B A sau scenarii cu asa ceva   B O M B A sau scenarii cu asa ceva - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Feb 26, 2009 8:00 pm

Ghost Leader a scris:
in cel mai rau caz o luam de la piatra neamt si se vine 30 ron de caciula. nu e o avere... atat am lasa daca am iesi la o pizza cu totii.

Pizza se transforma si apoi iese pe alta parte dar dispozitivul asta ramane si chiar e mai util decat o replica luata pentru club.

absolut de acord, in felul asta ne linistim cu totii si dispar toate polemicile, parerile, risipa de timp si energie iar pe mai departe totul e clar si am rezolvat problema :arrow:
Sus In jos
KONG

KONG


masculin
Numarul mesajelor : 66
Varsta : 48
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 07/01/2009

B O M B A sau scenarii cu asa ceva - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: B O M B A sau scenarii cu asa ceva   B O M B A sau scenarii cu asa ceva - Pagina 2 Icon_minitimeLun Mar 02, 2009 9:31 pm

si eu zic sa luam o bomba
da putem pune si un ceas deshteptator ca e tot chestia aia si il putem lega de o cutie si gata bomba de 30 de roni de club...nu de caciula
Sus In jos
FireBlade

FireBlade


masculin
Numarul mesajelor : 4
Varsta : 50
Localizare : sb
Data de inscriere : 06/01/2009

B O M B A sau scenarii cu asa ceva - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Bomba Minune   B O M B A sau scenarii cu asa ceva - Pagina 2 Icon_minitimeMar Mar 03, 2009 10:53 pm

I-mi cer scuze ....sper ca pana saptamana viitoare sa fie terminata si bomba noastra...(daca nu este prea tarziu)...
un scurt sumar a ceea ce va contine "bomba" va avea un timer de tip downcounter,un display luminos din 4 cifre si o tastatura (pt inceput din plastic),o goarna de alarma (pt finalul jocului)iar in ceea ce priveste accu este de 12V/7Ah.....sper sa satisfaca toate gusturile..
abea in 06.03.09 o sa am toate piesele necesare...dupa care "SPOR LA LUCRU".....merci
PS nu conteaza dimensiunea gentii..poate fii cat de mica(asta ca sa nu fie prea grea(in jur de 1Kg---2Kg)
montajul este relativ usor doar accu este greu (bineinteles ca va avea si un charger pt ea)
Sus In jos
The Fucker

The Fucker


masculin
Numarul mesajelor : 484
Varsta : 51
Localizare : Rasinari/Sibiu
Data de inscriere : 06/01/2009

B O M B A sau scenarii cu asa ceva - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: B O M B A sau scenarii cu asa ceva   B O M B A sau scenarii cu asa ceva - Pagina 2 Icon_minitimeMar Mar 03, 2009 11:24 pm

Good news! cheers Bravo Fireblade!
Sus In jos
http://nero07.hi5.com
Ruairi

Ruairi


masculin
Numarul mesajelor : 524
Varsta : 43
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 06/01/2009

B O M B A sau scenarii cu asa ceva - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: B O M B A sau scenarii cu asa ceva   B O M B A sau scenarii cu asa ceva - Pagina 2 Icon_minitimeMier Mar 04, 2009 9:16 am

Perfect, felicitari Fireblade cheers , tex o sa vina in week-endul asta la Sibiu si o sa aduca bomba lor ca sa o vedeti, poate servi ca sursa de inspiratie.
Sus In jos
http://www.6mm.ro
FireBlade

FireBlade


masculin
Numarul mesajelor : 4
Varsta : 50
Localizare : sb
Data de inscriere : 06/01/2009

B O M B A sau scenarii cu asa ceva - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Bomba Minune...   B O M B A sau scenarii cu asa ceva - Pagina 2 Icon_minitimeMier Mar 04, 2009 10:42 pm

sper sa pot venii si eu in weekend-ul asta (mai precis dumineca...)....cu criza asta financiara nu ma lasa astia nici sa respir...saptamana asta am ajuns acasa tot pe la ora 22...as vrea daca cumva nu vin dumineca sa-l rugati pe cel cu bomba lor sa desfaca bomba si sa faceti niste poze la montaj asta daca nu pot sa vin eu...multumesc.
codarea este ca si facuta pt inceput am ales codul :1973 (bineinteles ca se poate schimba)
Sus In jos
je

je


masculin
Numarul mesajelor : 171
Varsta : 52
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 06/01/2009

B O M B A sau scenarii cu asa ceva - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: ...   B O M B A sau scenarii cu asa ceva - Pagina 2 Icon_minitimeSam Mar 07, 2009 8:42 pm

da' bomba? unde a fost bomba ?
pai bine fratilor, daca tot a fost Tex (caruia ii multumim de participare si il mai asteptam!) noi de ce nu am vazut dihania ? de ce nu am jucat macar un joc cu ea ?
Sus In jos
KONG

KONG


masculin
Numarul mesajelor : 66
Varsta : 48
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 07/01/2009

B O M B A sau scenarii cu asa ceva - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: B O M B A sau scenarii cu asa ceva   B O M B A sau scenarii cu asa ceva - Pagina 2 Icon_minitimeSam Mar 07, 2009 11:11 pm

exact cand draq ne apucam de treburi serioase?
je ai onoarea sa mobilizezi trupele si sa organizezi ceva organizat... pana nu te rog...
Sus In jos
Ruairi

Ruairi


masculin
Numarul mesajelor : 524
Varsta : 43
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 06/01/2009

B O M B A sau scenarii cu asa ceva - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: B O M B A sau scenarii cu asa ceva   B O M B A sau scenarii cu asa ceva - Pagina 2 Icon_minitimeDum Mar 08, 2009 4:01 pm

E simplu, nu a adus tex bomba, din motive de timp, nu a apucat sa ajunga sa o ia de la club. Asa ca poate alta data.
Sus In jos
http://www.6mm.ro
The Fucker

The Fucker


masculin
Numarul mesajelor : 484
Varsta : 51
Localizare : Rasinari/Sibiu
Data de inscriere : 06/01/2009

B O M B A sau scenarii cu asa ceva - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: B O M B A sau scenarii cu asa ceva   B O M B A sau scenarii cu asa ceva - Pagina 2 Icon_minitimeDum Mar 15, 2009 4:00 pm

Astazi Fireblade ne-a aratat o imagine per ansamblu cu ceea ce probabil va fi bomba noastra.Se pare ca lucrurile sunt destul de avansate si in timp relativ scurt se va si materializa!Probabil ca Fireblade ne va face precizari atunci cand mai ajunge pe net...Thanks! bounce
Sus In jos
http://nero07.hi5.com
MUSASHY

MUSASHY


masculin
Numarul mesajelor : 32
Varsta : 47
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 06/01/2009

B O M B A sau scenarii cu asa ceva - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: B O M B A sau scenarii cu asa ceva   B O M B A sau scenarii cu asa ceva - Pagina 2 Icon_minitimeDum Mar 15, 2009 7:30 pm

nu o sa va vina sa credeti DAR FIREBLADE A FACUT BOMBA. AM VAZUT O IMAGINE A EI PE TELEFONUL LUI. Cred ca este super - cu cod si alte alea.

Apropo pentru cei prezenti azi la joc fac precizarea ca am facut o baie super sanatoasa (gen Zeno Popovici - adica la zero grade si cu namol ca la Ocna).
Cautarea a fost fara rezultat.

Oricum jocul de azi o sa ramana in istorie. Mi s-a parut unul dintre cele mai reusite, si vorba aia eu ar fi trebuit sa fiu cel fara chef si cu corabiile scufundate.

Fuckeree te-am avertizat inca de saptamana trecuta si nu ai vrut sa asculti, asa ca ai ajuns sa gusti plumbul (plasticul) venit din teava armei mele (oricum mai bine decat fierul gustat de Je).

Salutari si sa ne vedem la bere
Sus In jos
The Fucker

The Fucker


masculin
Numarul mesajelor : 484
Varsta : 51
Localizare : Rasinari/Sibiu
Data de inscriere : 06/01/2009

B O M B A sau scenarii cu asa ceva - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: B O M B A sau scenarii cu asa ceva   B O M B A sau scenarii cu asa ceva - Pagina 2 Icon_minitimeDum Mar 15, 2009 7:51 pm

Twisted Evil da,good game.De criticat totusi timpii mari de engagement...Cu baia urata treaba.Sa speram ca la temperaturi mai ridicate gasim pistolul...tot cu baie desigur!
Sus In jos
http://nero07.hi5.com
Ghost Leader

Ghost Leader


masculin
Numarul mesajelor : 509
Varsta : 44
Localizare : Sibiu, Romania
Data de inscriere : 06/01/2009

B O M B A sau scenarii cu asa ceva - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: B O M B A sau scenarii cu asa ceva   B O M B A sau scenarii cu asa ceva - Pagina 2 Icon_minitimeDum Mar 15, 2009 8:52 pm

ba frate esti total... cred ca pistolul ala nu te vrea... Laughing
Sus In jos
http://www.6mm.ro/sds/profil/ghost_leader.php
The Fucker

The Fucker


masculin
Numarul mesajelor : 484
Varsta : 51
Localizare : Rasinari/Sibiu
Data de inscriere : 06/01/2009

B O M B A sau scenarii cu asa ceva - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: B O M B A sau scenarii cu asa ceva   B O M B A sau scenarii cu asa ceva - Pagina 2 Icon_minitimeDum Mar 15, 2009 9:18 pm

accept pistolul ca si donatie.(daune morale desigur!) Razz Scuze offtopic-ul
Sus In jos
http://nero07.hi5.com
je

je


masculin
Numarul mesajelor : 171
Varsta : 52
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 06/01/2009

B O M B A sau scenarii cu asa ceva - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: ...   B O M B A sau scenarii cu asa ceva - Pagina 2 Icon_minitimeMier Mar 18, 2009 12:55 pm

dupa cum v-a promis Blade, aici aveti pozele viitorului dispozitiv bum-bum, sper sa satisfaca toti pretentiosii..
(btw, daca aveti un diplomat sau o geanta la care vreti sa renuntati, e binevenita - momentan va sta intr-o carcasa de bormasina....)

B O M B A sau scenarii cu asa ceva - Pagina 2 74743901

B O M B A sau scenarii cu asa ceva - Pagina 2 81594970


Bravo, Fireblade, asteptam sa o vedem la lucru!


Ultima editare efectuata de catre Je in Mier Mar 18, 2009 1:31 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
cipodelphin

cipodelphin


masculin
Numarul mesajelor : 266
Varsta : 47
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 27/02/2009

B O M B A sau scenarii cu asa ceva - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: B O M B A sau scenarii cu asa ceva   B O M B A sau scenarii cu asa ceva - Pagina 2 Icon_minitimeMier Mar 18, 2009 1:16 pm

Felicitari Fireblade!!!!
Sus In jos
Ruairi

Ruairi


masculin
Numarul mesajelor : 524
Varsta : 43
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 06/01/2009

B O M B A sau scenarii cu asa ceva - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: B O M B A sau scenarii cu asa ceva   B O M B A sau scenarii cu asa ceva - Pagina 2 Icon_minitimeMier Iul 01, 2009 1:14 pm

Inca asteptam bebelusa in teren, ca din 24.02 tot asteptam primul joc la care sa o folosim. Fireblade cum stam cu proiectul, e gata, ca parca era cand ti-am dat cutia? Evident o asteptam, la fel ca si bonurile pt decont.
Sus In jos
http://www.6mm.ro
The Fucker

The Fucker


masculin
Numarul mesajelor : 484
Varsta : 51
Localizare : Rasinari/Sibiu
Data de inscriere : 06/01/2009

B O M B A sau scenarii cu asa ceva - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: B O M B A sau scenarii cu asa ceva   B O M B A sau scenarii cu asa ceva - Pagina 2 Icon_minitimeSam Iul 11, 2009 2:16 pm

cipodelphin a scris:
Felicitari Fireblade!!!!
Boooooooombaaaaaaaaaaa! Ce cuvant!! Very Happy
Sus In jos
http://nero07.hi5.com
Continut sponsorizat





B O M B A sau scenarii cu asa ceva - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: B O M B A sau scenarii cu asa ceva   B O M B A sau scenarii cu asa ceva - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
B O M B A sau scenarii cu asa ceva
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
 Subiecte similare
-
» Scenarii, scenarii
» Anatomia unui AEG plus ceva questii de baza

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul jucatorilor de airsoft din Sibiu :: Echipament, Strategie, Locatii :: Scenarii-
Mergi direct la: