Forumul jucatorilor de airsoft din Sibiu
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forumul jucatorilor de airsoft din Sibiu

Forumul jucatorilor de Airsoft din Sibiu
 
AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Probleme incarcator Beretta M9 IA - KJW

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
Vizitato
Vizitator
avatar



Probleme incarcator Beretta M9 IA - KJW Empty
MesajSubiect: Probleme incarcator Beretta M9 IA - KJW   Probleme incarcator Beretta M9 IA - KJW Icon_minitimeLun Feb 09, 2009 10:34 am

affraid Nu imi mai functioneaza pistolul. Incarcatorul scapa gaz, indiferent de temperatura ambientala. Am urmat sfatul lui Andrei si l-am desfacut, am curatat toate piesele incarcatorului cu spray siliconic si a mers. Dar acum problema a revenit. L-am facut bucati din nou , dar nu mai merge. Scapa gaz. Ma intreb, nu se gaseste de cumparat doar piesa aceea de la incarcator pe unde incarci cu gaz ( supapa admisie ) si in alta parte decat pe airsoft.ro ? Si incarcatorul complet si supapa admisie sunt out of stock acolo. Nu as vrea sa iau unul nou si pe asta sa il arunc. Am vazut ca ar fi pe airsoft.ro incarcatoare dar sunt out of stock. Ma poate ajuta si pe mine cineva ?
Sus In jos
Ruairi

Ruairi


masculin
Numarul mesajelor : 524
Varsta : 43
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 06/01/2009

Probleme incarcator Beretta M9 IA - KJW Empty
MesajSubiect: Re: Probleme incarcator Beretta M9 IA - KJW   Probleme incarcator Beretta M9 IA - KJW Icon_minitimeLun Feb 16, 2009 9:40 am

Acu stii ca sfatul pe care ti l-am dat atunci era ceva mai complex. Daca arunci un ochi aici http://www.airsoftretreat.com/forums/index.php?topic=62532.0 o sa observi ca e vorba de un incarcator de p226 de kjw, acolo la un moment dat zice asa "Remove o-ring and wrap thread around where the o-ring goes. This should cause the o-ring to stand further out, creating a better seal. While you have it open, a little silicone lube or gasket conditioner is a good idea. Hint: the thread will soak up the lube, so go ahead and put some lube on the thread so that it feeds lube to the o-ring instead of stealing it." Acel thread la care face referire e de fapt ata, in imagine chestia aia portocalie, infasurata strans si apoi imbibata cu ulei siliconic care are si efect izolator, dar mai ales mentine pt mai mult timp garnitura unsa. Incearca si chestia asta.
Sus In jos
http://www.6mm.ro
Vizitato
Vizitator
avatar



Probleme incarcator Beretta M9 IA - KJW Empty
MesajSubiect: Re: Probleme incarcator Beretta M9 IA - KJW   Probleme incarcator Beretta M9 IA - KJW Icon_minitimeLun Feb 16, 2009 11:43 am

am incercat deja chestia aia. Nu merge, scapa gaz la garnitura de admisie. Aceea trebuie schimbata. Am dat comanda la Neamt ( Robert ) prin Tarry. Ar fi trebuit sa fi ajuns sambata. Tre sa iau leg cu el sa vad.
Sus In jos
Ruairi

Ruairi


masculin
Numarul mesajelor : 524
Varsta : 43
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 06/01/2009

Probleme incarcator Beretta M9 IA - KJW Empty
MesajSubiect: Re: Probleme incarcator Beretta M9 IA - KJW   Probleme incarcator Beretta M9 IA - KJW Icon_minitimeLun Feb 16, 2009 11:45 am

sux, sper sa se rezolve,stii ca sunt renumite kjw-urile pt fasaieli. In italia nu gaseai, ca sa il rezolvi acolo la fata locului?
Sus In jos
http://www.6mm.ro
Vizitato
Vizitator
avatar



Probleme incarcator Beretta M9 IA - KJW Empty
MesajSubiect: Re: Probleme incarcator Beretta M9 IA - KJW   Probleme incarcator Beretta M9 IA - KJW Icon_minitimeLun Feb 16, 2009 11:47 am

Cred ca ar trebui sa gaseasca si cu siguranta italienii sunt mai aprovizionati si mai dotati decat cei de aici si asta pentru ca au ani buni in spate de airsoft Twisted Evil Twisted Evil
Sus In jos
Ruairi

Ruairi


masculin
Numarul mesajelor : 524
Varsta : 43
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 06/01/2009

Probleme incarcator Beretta M9 IA - KJW Empty
MesajSubiect: Re: Probleme incarcator Beretta M9 IA - KJW   Probleme incarcator Beretta M9 IA - KJW Icon_minitimeLun Feb 16, 2009 11:49 am

ei la urma urmei nu asta conteaza, conteaza sa rezolvi problema in timp optimi cu piese cat mai la indemana si daca se poate si ieftine. Cel putin asa e la mine.
Sus In jos
http://www.6mm.ro
je

je


masculin
Numarul mesajelor : 171
Varsta : 52
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 06/01/2009

Probleme incarcator Beretta M9 IA - KJW Empty
MesajSubiect: ....   Probleme incarcator Beretta M9 IA - KJW Icon_minitimeLun Feb 16, 2009 12:31 pm

nu stiu daca aceiasi problema ai, dar simptomele au fost identice...
Dupa ce am desfacut supapa respectiva, am constatat ca din cele 3 garnituri care le are supapa, una era rupta, a doua era iesita din locas si a treia OK.
Dupa repunerea la loc a celei mici, am facut o garnitura noua in locul celei rupte, dintr-o camera de bicicleta, cu doua preducele, marimea 6 mm - interior si 8 mm - exterior.
Pistolul merge perfect...
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
avatar



Probleme incarcator Beretta M9 IA - KJW Empty
MesajSubiect: Re: Probleme incarcator Beretta M9 IA - KJW   Probleme incarcator Beretta M9 IA - KJW Icon_minitimeLun Feb 16, 2009 12:38 pm

Nu stiu daca este vorba despre aceeasi piesa. Piesa care imi da probleme este asta:
http://www.airsoft.ro/productdetails.php?idprodus=1439.

Din pacate nu pot sa o desfac, pt ca este prea mica.

Tocmai am vazut ca poza nu mai este pe site. Na fain
Sus In jos
je

je


masculin
Numarul mesajelor : 171
Varsta : 52
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 06/01/2009

Probleme incarcator Beretta M9 IA - KJW Empty
MesajSubiect: ...   Probleme incarcator Beretta M9 IA - KJW Icon_minitimeLun Feb 16, 2009 1:39 pm

Sus In jos
Vizitato
Vizitator
avatar



Probleme incarcator Beretta M9 IA - KJW Empty
MesajSubiect: Re: Probleme incarcator Beretta M9 IA - KJW   Probleme incarcator Beretta M9 IA - KJW Icon_minitimeLun Feb 16, 2009 1:53 pm

Imposibil sa nu gasesti in torino un magazin in care sa iti poti cumpara piesa de care ai nevoie!!!!!!!!!!!
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
avatar



Probleme incarcator Beretta M9 IA - KJW Empty
MesajSubiect: Re: Probleme incarcator Beretta M9 IA - KJW   Probleme incarcator Beretta M9 IA - KJW Icon_minitimeLun Feb 16, 2009 2:16 pm

Je, la mine e supapa de admisie, nu de potentiere. Este mai mica si mai complexa. Are o garnitura in interior la care nu pot ajunge decat daca stric supapa. Este conceputa pe principiul '' single use '' adica odata asamblata nu o mai poti desface. O sa vad cum merge dupa ce o sa pun noua supapa. Astept sa o trimita Fra.
Cipo, nu stiu daca ai fost pana acum aici la astia, dar e naspa. Traficul in Bucuresti este ok fata de ce este aici. Pe langa asta, dupa experienta de la Milano de la Arcoefrecce nu mai calc in magazine de airsoft in Italia din mai multe motive:

- din 10 angajati la magazin toti stau de povesti despre arme si una alta. Nimeni nu te baga in seama.
- pana am cumparat emblema ta, am stat 10 min sa o caute, dupa care m-a trimis la casa sa platesc si sa vin cu bonul pt a lua emblema. La casa am stat 30 min, pt ca nu gaseau codul in sistem apoi nu citea cartea de credit. Dupa ce am platit am mai stat 15 min sa vina macaronarul acela sa imi dea emblema. Te cazez gratis aici ca sa vezi cu ochii tai, daca vrei. Dar sa sti ca astept in afara magazinului.

Cat despre piese ei lucreaza mai mult pe comenzi, si pt ei piese dinastea mici nu sunt importante. E mai convenabil sa vanda incarcatorul intreg. Magazinele lor se bazeaza pe piese pt tuning in special care sunt foarte scumpe, si pe echipament tactic. Daca iti spun ca astia au statii cu 50 si ceva de canale si care costa cu tot cu casti in jur de 300 euro ma crezi ?
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
avatar



Probleme incarcator Beretta M9 IA - KJW Empty
MesajSubiect: Re: Probleme incarcator Beretta M9 IA - KJW   Probleme incarcator Beretta M9 IA - KJW Icon_minitimeLun Feb 16, 2009 3:53 pm

Normal ca te cred!!!!!!!!!!!!
Sus In jos
Cedric Gracia

Cedric Gracia


masculin
Numarul mesajelor : 249
Varsta : 43
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 09/03/2009

Probleme incarcator Beretta M9 IA - KJW Empty
MesajSubiect: Re: Probleme incarcator Beretta M9 IA - KJW   Probleme incarcator Beretta M9 IA - KJW Icon_minitimeLun Mar 09, 2009 10:54 am

Problema rezolvata cu incarcatorul urmand sfatul lui Ghost referitor la garnitura de la bricheta.

Mersi Ghost
Sus In jos
http://www.6mm.ro
DEER

DEER


masculin
Numarul mesajelor : 142
Varsta : 43
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 21/05/2009

Probleme incarcator Beretta M9 IA - KJW Empty
MesajSubiect: Re: Probleme incarcator Beretta M9 IA - KJW   Probleme incarcator Beretta M9 IA - KJW Icon_minitimeSam Mai 23, 2009 11:19 am

si la mine se intampla la fel, dar numai la un incarcator, care scapa gaz,ramane supapa blocata.

intrebare: de ce naiba imi cade incarcatoru din pistol cand trag?
cade numai cand are gaz in el (ambele incarcatoare)
sa fie prinderea incarcatorului din pistol stricata?

mersi
Sus In jos
cipodelphin

cipodelphin


masculin
Numarul mesajelor : 266
Varsta : 47
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 27/02/2009

Probleme incarcator Beretta M9 IA - KJW Empty
MesajSubiect: Re: Probleme incarcator Beretta M9 IA - KJW   Probleme incarcator Beretta M9 IA - KJW Icon_minitimeDum Mai 24, 2009 2:21 pm

Greu de explicat problema ta Deer....am mai cunoscut un prieten care are aceeasi problema insa nu a gasit nicio rezolvare....ai putea sa pui un elastic sa ptinzi incarcatorul...nu stiu daca ai vazut la arma mea...Dar hai cu ele pe la mine si vedem!!
Sus In jos
DEER

DEER


masculin
Numarul mesajelor : 142
Varsta : 43
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 21/05/2009

Probleme incarcator Beretta M9 IA - KJW Empty
MesajSubiect: Re: Probleme incarcator Beretta M9 IA - KJW   Probleme incarcator Beretta M9 IA - KJW Icon_minitimeDum Mai 24, 2009 3:17 pm

cipodelphin a scris:
Greu de explicat problema ta Deer....am mai cunoscut un prieten care are aceeasi problema insa nu a gasit nicio rezolvare....ai putea sa pui un elastic sa ptinzi incarcatorul...nu stiu daca ai vazut la arma mea...Dar hai cu ele pe la mine si vedem!!

vin!
te sun saptamana asta.

mersi mult.
Sus In jos
cipodelphin

cipodelphin


masculin
Numarul mesajelor : 266
Varsta : 47
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 27/02/2009

Probleme incarcator Beretta M9 IA - KJW Empty
MesajSubiect: Re: Probleme incarcator Beretta M9 IA - KJW   Probleme incarcator Beretta M9 IA - KJW Icon_minitimeDum Mai 24, 2009 3:33 pm

Cu palcere....oricand !!!!!
Sus In jos
Cedric Gracia

Cedric Gracia


masculin
Numarul mesajelor : 249
Varsta : 43
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 09/03/2009

Probleme incarcator Beretta M9 IA - KJW Empty
MesajSubiect: Re: Probleme incarcator Beretta M9 IA - KJW   Probleme incarcator Beretta M9 IA - KJW Icon_minitimeJoi Iun 11, 2009 3:20 pm

DEER a scris:
si la mine se intampla la fel, dar numai la un incarcator, care scapa gaz,ramane supapa blocata.

intrebare: de ce naiba imi cade incarcatoru din pistol cand trag?
cade numai cand are gaz in el (ambele incarcatoare)
sa fie prinderea incarcatorului din pistol stricata?

mersi

Am avut aceeasi problema ca si tine. Vezi la pistol arcul de la piesa pe care apesi ca sa scoti incarcatorul. Se slabeste in timp. Incearca sa il mai intinzi putin. Apoi daca piesa care tine incarcatorul este din plastic se toceste in timp si trebuie schimbata. Incearca asa, daca nu reusesti da-mi modelul de pistol si firma producatoare.
Sus In jos
http://www.6mm.ro
Ruairi

Ruairi


masculin
Numarul mesajelor : 524
Varsta : 43
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 06/01/2009

Probleme incarcator Beretta M9 IA - KJW Empty
MesajSubiect: Re: Probleme incarcator Beretta M9 IA - KJW   Probleme incarcator Beretta M9 IA - KJW Icon_minitimeJoi Iun 11, 2009 5:09 pm

e exact acelasi pistol ca si cel pe care il ai tu
Sus In jos
http://www.6mm.ro
cipodelphin

cipodelphin


masculin
Numarul mesajelor : 266
Varsta : 47
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 27/02/2009

Probleme incarcator Beretta M9 IA - KJW Empty
MesajSubiect: Re: Probleme incarcator Beretta M9 IA - KJW   Probleme incarcator Beretta M9 IA - KJW Icon_minitimeJoi Iun 11, 2009 5:21 pm

Pistolul lui DEER l-am rezolvat baieti acum o saptamana....i-am gasit buba, asteptam piesa!!!!!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Probleme incarcator Beretta M9 IA - KJW Empty
MesajSubiect: Re: Probleme incarcator Beretta M9 IA - KJW   Probleme incarcator Beretta M9 IA - KJW Icon_minitime

Sus In jos
 
Probleme incarcator Beretta M9 IA - KJW
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul jucatorilor de airsoft din Sibiu :: Militehnicus :: Probleme si solutii-
Mergi direct la: