Forumul jucatorilor de airsoft din Sibiu
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forumul jucatorilor de airsoft din Sibiu

Forumul jucatorilor de Airsoft din Sibiu
 
AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Coltul mil-sim

In jos 
5 participanți

Consider
1. VREAU MIL-SIM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Coltul mil-sim Vote_lcap78%Coltul mil-sim Vote_rcap
 78% [ 7 ]
2. As incerca mil-sim sa vad cum e.
Coltul mil-sim Vote_lcap22%Coltul mil-sim Vote_rcap
 22% [ 2 ]
3. Nu multumesc!
Coltul mil-sim Vote_lcap0%Coltul mil-sim Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Total voturi : 9
 

AutorMesaj
Ghost Leader

Ghost Leader


masculin
Numarul mesajelor : 509
Varsta : 44
Localizare : Sibiu, Romania
Data de inscriere : 06/01/2009

Coltul mil-sim Empty
MesajSubiect: Coltul mil-sim   Coltul mil-sim Icon_minitimeMar Ian 27, 2009 12:37 pm

Salutare,

se pare ca ne inmultim, lucru care nu poate decat sa ma bucure. Evident ca odata cu aceasta inmultire a noastra apare si o diversificare a stilurilor de joc si a asteptarilor in ceea ce priveste jocurile noastre saptamanale.

In ceea ce ma priveste, sunt adept al mil-sim-ului (simularea militara) si stiu ca mai sunt si altii ca mine. Asa ca am facut acest colt pentru a vedea cati suntem si cat de departe putem merge pe ideea de milsim.

Ceea ce am in minte este sa jucam toti, doar ca una din echipe sa joace in mod constant cu aceasi oameni si cu diferite limitari (limitari de timp, limitari de bile, limitari la incarcatoare) si pe diferite scenarii (in afara de deathmach).

Va fi si un formular de preferinte mai incolo, insa acum ne anuntam cine vrea mil-sim - exact ca la stabilirea zilei de joc.

Daca suntem de o echipa (minim 5 oameni) ii dam drumul.
Sus In jos
http://www.6mm.ro/sds/profil/ghost_leader.php
Levi

Levi


masculin
Numarul mesajelor : 51
Varsta : 43
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 06/01/2009

Coltul mil-sim Empty
MesajSubiect: Re: Coltul mil-sim   Coltul mil-sim Icon_minitimeMar Ian 27, 2009 1:37 pm

eu consider ca sunt un adept prin stilul in care joc dar si prin echipamentele care le folosesc in timpul jocului,iar chestia cu bile limitate cred ca ar fi o piatra de incercare interesanta merita incercat (as fi primul care as incerca) ❤
Sus In jos
Tarry

Tarry


masculin
Numarul mesajelor : 85
Varsta : 51
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 06/01/2009

Coltul mil-sim Empty
MesajSubiect: Re: Coltul mil-sim   Coltul mil-sim Icon_minitimeMar Ian 27, 2009 4:41 pm

Ghost Leader a scris:
Daca suntem de o echipa (minim 5 oameni) ii dam drumul.

Sunt convins că o să fim mai mulţi de 5, acest lucru ne va ajuta mult la întâlnirile naţionale unde doar dacă am gips pe mine nu o să iau parte... abia aştept să punem la punct strategii de joc, să ne obişnuim fiecare cu stilul........să formăm o echipă în adevăratul sens al cuvântului. Bravo!
Sus In jos
dreku

dreku


masculin
Numarul mesajelor : 117
Varsta : 39
Localizare : sighiu
Data de inscriere : 10/01/2009

Coltul mil-sim Empty
MesajSubiect: Re: Coltul mil-sim   Coltul mil-sim Icon_minitimeMar Ian 27, 2009 5:12 pm

Eu sunt de acord cu mil-simul, dar nu mil-sim in care trebuie sa caram saci in spate si alte lucruri de genul asta ... sa avem totusi si ceva de impuscat. Parerea mea .
Sus In jos
HITMAN

HITMAN


masculin
Numarul mesajelor : 37
Varsta : 53
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 16/01/2009

Coltul mil-sim Empty
MesajSubiect: Re: Coltul mil-sim   Coltul mil-sim Icon_minitimeMar Ian 27, 2009 10:52 pm

luati-ma si pe mine in calcul;acum pote suntem mai multi doritori de mil sim decat suntem in stare dar la urma se poate face si o selectie, ca la examen, fara suparare; mie unul i-mi place ideea dar nu stiu daca voi reusi,mai bine sa avem de unde alege decat sa existe 2-3 si atat............ bom
Sus In jos
Ghost Leader

Ghost Leader


masculin
Numarul mesajelor : 509
Varsta : 44
Localizare : Sibiu, Romania
Data de inscriere : 06/01/2009

Coltul mil-sim Empty
MesajSubiect: Re: Coltul mil-sim   Coltul mil-sim Icon_minitimeMar Ian 27, 2009 11:00 pm

dreku a scris:
Eu sunt de acord cu mil-simul, dar nu mil-sim in care trebuie sa caram saci in spate si alte lucruri de genul asta ... sa avem totusi si ceva de impuscat. Parerea mea .

Laughing eu am zis mil-sim, daca tu vrei legiunea straina rezolvam si cu niste saci pe care sa-i cari (poti sa ii impusti la final)

LE: un link ineresant: http://www.freewebs.com/1stsfod-t/riflemanlessons14.htm


Ultima editare efectuata de catre Ghost Leader in Joi Feb 26, 2009 10:50 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
http://www.6mm.ro/sds/profil/ghost_leader.php
Vizitato
Vizitator
avatar



Coltul mil-sim Empty
MesajSubiect: Re: Coltul mil-sim   Coltul mil-sim Icon_minitimeMier Ian 28, 2009 12:12 pm

Mil-sim...i'm in....si inca ma incanta ideea de a juca doi sniperi in echipa...Ghost daca inca mai vrei sa facem asta eu sunt deschis!!!!
Mil-sim-ul dupa parerea mea nu inseamna doar intalnirile de joc ci si ceva extra, din cand in cand, in limita posibilitatilor in a aloca tim pentru asta....iar daca suntem mai multi doritori de acest gen putem face mai multe echipe de cate 5 sau 6....ramane sa discutam
Sus In jos
Ghost Leader

Ghost Leader


masculin
Numarul mesajelor : 509
Varsta : 44
Localizare : Sibiu, Romania
Data de inscriere : 06/01/2009

Coltul mil-sim Empty
MesajSubiect: Re: Coltul mil-sim   Coltul mil-sim Icon_minitimeMier Ian 28, 2009 12:23 pm

da, a fost fain sa jucam 2 sniperi in echipa. Efectul psihologic se dubleaza. Neaparat trebuie sa mai jucam ca sa ne obisnuim cu stilul de joc al celuilalt.

Ca sniper, cea mai mare limitare nu mi se pare faptul ca esti limitat de numarul de bile care poti sa le tragi ci de spatele descoperit. Atunci cand privesti prin luneta, spatele iti este vulnerabil pentru ca tu esti concentrat in alta parte. Atunci cand sunt 2 sniperi, lucrurile zic eu ca se schimba.
Sus In jos
http://www.6mm.ro/sds/profil/ghost_leader.php
Continut sponsorizat





Coltul mil-sim Empty
MesajSubiect: Re: Coltul mil-sim   Coltul mil-sim Icon_minitime

Sus In jos
 
Coltul mil-sim
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul jucatorilor de airsoft din Sibiu :: Echipament, Strategie, Locatii :: Strategii-
Mergi direct la: