Forumul jucatorilor de airsoft din Sibiu
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forumul jucatorilor de airsoft din Sibiu

Forumul jucatorilor de Airsoft din Sibiu
 
AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Intrebare referitoare la acumulator

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
Ares

Ares


masculin
Numarul mesajelor : 20
Varsta : 49
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 02/09/2009

Intrebare referitoare la  acumulator Empty
MesajSubiect: Intrebare referitoare la acumulator   Intrebare referitoare la  acumulator Icon_minitimeMier Sept 30, 2009 8:04 am

Salut !

Baieti vine iarna si vreau sa-mi achizitionez inca 1-2 acumulatoare.Dar mai intai sa-mi prezint jucaria: MP5A5 cu acumulator mini-type de 1.2 V 1100mAh, Ni-Mh.O fi de calitate, nu o fi, voi vedea.
Intrebarea mea este : pot folosi acumulator de 8.4 V 1250mAh, tot mini type? Oare conectorii se potrivesc la toti acumulatorii si la toti alimentatorii ? sau trebuie sa-mi acizitionez si un alt alimentator ? scratch

Pleeease help !
Sus In jos
dreku

dreku


masculin
Numarul mesajelor : 117
Varsta : 39
Localizare : sighiu
Data de inscriere : 10/01/2009

Intrebare referitoare la  acumulator Empty
MesajSubiect: Re: Intrebare referitoare la acumulator   Intrebare referitoare la  acumulator Icon_minitimeMier Sept 30, 2009 8:20 am

E chiar indicat sa iti iei o baterie de 8,4 V de preferat la cel putin 1250 mah, poti sa incerci sa iei una si mai mare , dar sa fii atent la dimensiunile acumulatorului. Eu mi-am luat de pe airsoft.ro , pana acum am vreo 4 acumulatori de la airsoft.ro si nici unul nu a dat gres. Recomand si un incarcator mai bun decat cel pe care l-ai primit odata cu arma. Wink
Sus In jos
The Fucker

The Fucker


masculin
Numarul mesajelor : 484
Varsta : 51
Localizare : Rasinari/Sibiu
Data de inscriere : 06/01/2009

Intrebare referitoare la  acumulator Empty
MesajSubiect: Re: Intrebare referitoare la acumulator   Intrebare referitoare la  acumulator Icon_minitimeMier Sept 30, 2009 8:52 am

Incearca intai cu acumulatori de la alti colegi,sa iti dai seama daca dimensiunea interioara iti permite sa iti instalezi acumulator mai mare.
Cu cat mai mare la MAh cu atat mai bine! Smile
Sus In jos
http://nero07.hi5.com
Ruairi

Ruairi


masculin
Numarul mesajelor : 524
Varsta : 43
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 06/01/2009

Intrebare referitoare la  acumulator Empty
MesajSubiect: Re: Intrebare referitoare la acumulator   Intrebare referitoare la  acumulator Icon_minitimeMier Sept 30, 2009 9:54 am

cred ca ai gresit la partea cu voltajul, nu poate fi de 1.2V, poate de 12V desi ar fi ditamai bateria si ar trebui sa fie un upgrade serios sa duca replica ta o baterie din aia. 8.4V sau 9.6V, poti face masuratori pe bateriile partenerilor de joc, cum zicea si Fuckerul
Sus In jos
http://www.6mm.ro
DEER

DEER


masculin
Numarul mesajelor : 142
Varsta : 43
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 21/05/2009

Intrebare referitoare la  acumulator Empty
MesajSubiect: Re: Intrebare referitoare la acumulator   Intrebare referitoare la  acumulator Icon_minitimeMier Sept 30, 2009 11:37 am

Ruairi a scris:
cred ca ai gresit la partea cu voltajul, nu poate fi de 1.2V, poate de 12V desi ar fi ditamai bateria si ar trebui sa fie un upgrade serios sa duca replica ta o baterie din aia. 8.4V sau 9.6V, poti face masuratori pe bateriile partenerilor de joc, cum zicea si Fuckerul

e baterie mini tipe cu 7 elementi (pe fiecare scrie 1,2V), de aceea cred ca a zis 1,2V What a Face
Sus In jos
Ruairi

Ruairi


masculin
Numarul mesajelor : 524
Varsta : 43
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 06/01/2009

Intrebare referitoare la  acumulator Empty
MesajSubiect: Re: Intrebare referitoare la acumulator   Intrebare referitoare la  acumulator Icon_minitimeMier Sept 30, 2009 12:49 pm

atunci e de 8.4V (7x1.2), daca imi dai un link cu o poza cu ce replica ai, iti spun ce baterie intra

http://domain478559.sites.fasthosts.com/store/catalog/ICS-04-A50.jpg
Din asta e sau are rail in fata, cu inca un maner in care intra bateria?
Sus In jos
http://www.6mm.ro
Ares

Ares


masculin
Numarul mesajelor : 20
Varsta : 49
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 02/09/2009

Intrebare referitoare la  acumulator Empty
MesajSubiect: Re: Intrebare referitoare la acumulator   Intrebare referitoare la  acumulator Icon_minitimeMier Sept 30, 2009 3:52 pm

Exact modelul asta este Ruairi ! Acum am inteles, este de 8.4V.Intr-adevar pe element era scris 1.2V, deci suma este 8.4V.

Multumesc mult la toti ! Very Happy
Sus In jos
Ruairi

Ruairi


masculin
Numarul mesajelor : 524
Varsta : 43
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 06/01/2009

Intrebare referitoare la  acumulator Empty
MesajSubiect: Re: Intrebare referitoare la acumulator   Intrebare referitoare la  acumulator Icon_minitimeMier Sept 30, 2009 8:02 pm

atunci vezi ca iti intra si de 8.4V si de 9.6V, dar max de 1500 mah
Sus In jos
http://www.6mm.ro
Continut sponsorizat





Intrebare referitoare la  acumulator Empty
MesajSubiect: Re: Intrebare referitoare la acumulator   Intrebare referitoare la  acumulator Icon_minitime

Sus In jos
 
Intrebare referitoare la acumulator
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul jucatorilor de airsoft din Sibiu :: Echipament, Strategie, Locatii :: Arme de airsoft-
Mergi direct la: