Forumul jucatorilor de airsoft din Sibiu
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forumul jucatorilor de airsoft din Sibiu

Forumul jucatorilor de Airsoft din Sibiu
 
AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 CM.121

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Bursucu

Bursucu


masculin
Numarul mesajelor : 6
Varsta : 48
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 06/08/2009

CM.121 Empty
MesajSubiect: CM.121   CM.121 Icon_minitimeJoi Aug 27, 2009 9:06 pm

Problema gear box!!! Dupa doar doua zile de la primire si vreo 4 -5 incarcatoare m-am trezit cu o rotita din ansamblu cu trei dinti smulsi?Am desfacut ,am constatat, am extras rotita si impreuna cu ea si ramasitele dintilor rupti am scos de acolo si vreo 2-3 bilute de cositor lasate acolo din gresala( Sad )si care s-au miscat prin vaselina pina, presupun eu , au intrat in angrenaj.https://2img.net/r/ihimizer/img132/5792/rotita.jpg.Stie cineva de unde as putea face(confectiona)rost de una?
Sus In jos
Ruairi

Ruairi


masculin
Numarul mesajelor : 524
Varsta : 43
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 06/01/2009

CM.121 Empty
MesajSubiect: Re: CM.121   CM.121 Icon_minitimeVin Aug 28, 2009 8:47 am

super faina poza, sa iti traiasca aparatul.

Revenind acum la problema, din cate stiu eu tu ai un m14 de Cyma daca nu ma insel CM 121 e titulatura de la Cyma. Are un gearbox versiunea 7, la fel felicitari ca te-ai apucat de unul singur sa vezi ce e acolo si ca ai identificat cu succes sursa problemei. parerea mea este sa verifci cu atentie angrenajele, sa nu fie si pistonul afectat de acele bilute de cositor,la fel si celalealte roti din gearbox. Piese nu se prea gasesc, solutia e sa le cumperi de pe wgc shop unde gasesti sigur, de confectionat e destul de greu pt ca fiecare zecime de mm conteaza. E un tip pe forumul airsoft romania carevindea la un moment dat niste piese aduse din afara pt m14, nu gasesc exact anuntul lui. O sa ii dau un pm a vedem daca are acea rotita care te intere pe tine. Te tin la curent.

L.E. Omul are de vanzare piesele astea http://www.wgcshop.com/pcart/shopper.php?itm=GD-PT-GE0204_cat_Guarder%20Parts%20for%20AEG%20Gearbox la 35 de eur. Nu da separat doar rotita care o vrei tu, oricum sunt Guarder si sunt muult mai bune calitativ. I-am dat un PM lui Adso cu detaliile
Sus In jos
http://www.6mm.ro
Bursucu

Bursucu


masculin
Numarul mesajelor : 6
Varsta : 48
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 06/08/2009

CM.121 Empty
MesajSubiect: Re: CM.121   CM.121 Icon_minitimeMier Sept 02, 2009 6:30 pm

Multumesc de adresa dar din cate vad in fotografie (daca corespunde cu originalul)nu prea seamana cu ce am eu . Majoritatea gear-urilor au o suma de trei roti dintate pe cand la CM121 sunt patru rotite iar pistonul este aliniat cu gear-ul in miner nu este deasupra in interiorul slide-ului!
Sus In jos
Ruairi

Ruairi


masculin
Numarul mesajelor : 524
Varsta : 43
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 06/01/2009

CM.121 Empty
MesajSubiect: Re: CM.121   CM.121 Icon_minitimeMier Sept 02, 2009 7:15 pm

cm121 este clona de m14 de marui, cu siguranta ti se potrivesc gearsurile alea

L.E. Sorry, abia acum m-am apucat de cautat sa vad ce naibii e cm121, e un pistol electric, desert eagle de cyma. De ce nu zici asa. Te stiam cu un m14 ditamai replica de airsoft si credeam ca de aia vorbesti.
Din pacate pistoalele electrice nu sunt ceva fiabil si trag destul de putin, cele chinezesti destul de prost facute, piesele foarte complicat de gasit. Din pacate pt asta nu iti pot da solutii.
Sus In jos
http://www.6mm.ro
adso

adso


masculin
Numarul mesajelor : 65
Varsta : 47
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 24/03/2009

CM.121 Empty
MesajSubiect: Re: CM.121   CM.121 Icon_minitimeJoi Sept 03, 2009 8:41 am

Ruairi a scris:

L.E. Sorry, abia acum m-am apucat de cautat sa vad ce naibii e cm121, e un pistol electric, desert eagle de cyma. De ce nu zici asa. Te stiam cu un m14 ditamai replica de airsoft si credeam ca de aia vorbesti.

imi parea mie ceva ciudat Very Happy,
da era un desert eagle, dar credeam ca se potrivesc fiind de la Cyma Laughing speranta da aripi si moare ultima

Mersi oricum Ruairi ! si scuze de confuzie
cheers
Sus In jos
Continut sponsorizat





CM.121 Empty
MesajSubiect: Re: CM.121   CM.121 Icon_minitime

Sus In jos
 
CM.121
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul jucatorilor de airsoft din Sibiu :: Militehnicus :: Probleme si solutii-
Mergi direct la: