Forumul jucatorilor de airsoft din Sibiu
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forumul jucatorilor de airsoft din Sibiu

Forumul jucatorilor de Airsoft din Sibiu
 
AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Switch assembly MP5

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
roboticus

roboticus


masculin
Numarul mesajelor : 14
Varsta : 42
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 14/06/2009

Switch assembly MP5 Empty
MesajSubiect: Switch assembly MP5   Switch assembly MP5 Icon_minitimeVin Aug 21, 2009 3:52 pm

De curand mi s-a blocat tragaciul la MP5-ul meu. Tarry m-a ajutat si a desfacut arma, inclusiv gear box-ul si am constatat ca se blocheaza contactul electric (de fapt sare din locasul sau si nu mai da contact la motor). Se pare ca asta este piesa care e defecta http://www.airsoft.ro/productdetails.php?idprodus=521
Cum mi se pare um pret mare pt o piesa atat de mica, am cautat pe mai multe site-uri si am gasit o piesa asemanatoare, la un pret mult mai mic, dar nu stiu exact daca se potriveste pentru MP5-ul meu.
Daca ne poate ajuta cineva cu un sfat in privinta compatibilitatii dintre aceasta piesa http://www.airsoftpark.com/military-action-switch-assembly-version-gear-boxforward-p-797.html?osCsid=9255afb78b3b2a31bcbe6cc9dc62dc79 si cea pe care o are nevoie un MP5, ar fi de mare folos.
Pe acest site nu se mentioneaza armele la care se potriveste piesa, ci doar gear box-ul versiunea 2.
Sus In jos
Tarry

Tarry


masculin
Numarul mesajelor : 85
Varsta : 51
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 06/01/2009

Switch assembly MP5 Empty
MesajSubiect: Re: Switch assembly MP5   Switch assembly MP5 Icon_minitimeVin Aug 21, 2009 8:17 pm

am vb. și cu Ruairi.....sunt la fel indiferent de tipul armei....pentru V2 sunt la fel....diferă doar cum e lipit cablajul.......să vină firele în spate, sau în față...
Sus In jos
roboticus

roboticus


masculin
Numarul mesajelor : 14
Varsta : 42
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 14/06/2009

Switch assembly MP5 Empty
MesajSubiect: Re: Switch assembly MP5   Switch assembly MP5 Icon_minitimeVin Aug 21, 2009 8:36 pm

Tarry, la noi firele vin prin spate. Trebuie sa comand cealalta piesa de pe site? Adica cea cu mai multe mufe, tot pentru versiunea 2?
http://www.airsoftpark.com/switch-assembly-version-gear-boxrear-p-800.html?osCsid=9255afb78b3b2a31bcbe6cc9dc62dc79
As vrea sa dau comanda cat de curand, ca sa nu stau cu arma pe butuci prea mult. Iar pretul este la jumatate fata de cel de pe airsoft.ro, cu tot cu taxe.
Mi se pare ca la aia de pe airsoft.ro lipseste partea cea mica din contact. Probabil pt ca produsul acela e de fapt cablul siliconat si nu contactul propriu zis de care am eu nevoie.
Sus In jos
Luci

Luci


masculin
Numarul mesajelor : 31
Varsta : 44
Localizare : Targu Mures
Data de inscriere : 29/01/2009

Switch assembly MP5 Empty
MesajSubiect: Re: Switch assembly MP5   Switch assembly MP5 Icon_minitimeVin Aug 21, 2009 9:01 pm

asta te ajuta cu ceva Smile http://www.airsoft.ro/productdetails.php?idprodus=1751

e doar partea cu carbunele, deci nu sunt sigur, poate ai nevoie de tot ansamblul de contact
Sus In jos
roboticus

roboticus


masculin
Numarul mesajelor : 14
Varsta : 42
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 14/06/2009

Switch assembly MP5 Empty
MesajSubiect: Re: Switch assembly MP5   Switch assembly MP5 Icon_minitimeVin Aug 21, 2009 9:07 pm

Luci a scris:
asta te ajuta cu ceva Smile http://www.airsoft.ro/productdetails.php?idprodus=1751

e doar partea cu carbunele, deci nu sunt sigur, poate ai nevoie de tot ansamblul de contact
Da, asta e una din partile cu probleme. Ideea este ca nu stim exact daca piesa asta mica este de vina sau partea fixa in care culiseaza aceasta piesa.
Problema nu este contactul in sine, ci faptul ca piesa asta mica cu carbune sare din locasul ei si nu mai permite contactul cu cealalta parte.
Ai o piesa din asta in plus?
Sus In jos
Luci

Luci


masculin
Numarul mesajelor : 31
Varsta : 44
Localizare : Targu Mures
Data de inscriere : 29/01/2009

Switch assembly MP5 Empty
MesajSubiect: Re: Switch assembly MP5   Switch assembly MP5 Icon_minitimeLun Aug 24, 2009 11:27 am

din pacate nu
Sus In jos
Luci

Luci


masculin
Numarul mesajelor : 31
Varsta : 44
Localizare : Targu Mures
Data de inscriere : 29/01/2009

Switch assembly MP5 Empty
MesajSubiect: Re: Switch assembly MP5   Switch assembly MP5 Icon_minitimeMier Sept 02, 2009 7:32 pm

am desfacut un MP5 , si am ceva pt tine , e folosit dar cred ca e ok. tot ansamblul, fara fire bineinteles. asta daca nu ai rezolvat cumva pana acum
Sus In jos
roboticus

roboticus


masculin
Numarul mesajelor : 14
Varsta : 42
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 14/06/2009

Switch assembly MP5 Empty
MesajSubiect: Re: Switch assembly MP5   Switch assembly MP5 Icon_minitimeJoi Sept 03, 2009 11:02 am

Luci a scris:
am desfacut un MP5 , si am ceva pt tine , e folosit dar cred ca e ok. tot ansamblul, fara fire bineinteles. asta daca nu ai rezolvat cumva pana acum
Am dat comanda de piesa acum o saptamana pe airsoftpark.com
Ar trebui sa junga peste 2 saptamani. Daca piesa nu se potriveste sau nu ajunge intr-un timp rezonabil, raman interesat.
Mersi mult de tot!!!
Sus In jos
Luci

Luci


masculin
Numarul mesajelor : 31
Varsta : 44
Localizare : Targu Mures
Data de inscriere : 29/01/2009

Switch assembly MP5 Empty
MesajSubiect: Re: Switch assembly MP5   Switch assembly MP5 Icon_minitimeJoi Sept 03, 2009 7:47 pm

nu ai de ce! eu vizitez sibiul pe 6 sept Smile
Sus In jos
roboticus

roboticus


masculin
Numarul mesajelor : 14
Varsta : 42
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 14/06/2009

Switch assembly MP5 Empty
MesajSubiect: Re: Switch assembly MP5   Switch assembly MP5 Icon_minitimeJoi Sept 17, 2009 9:27 pm

Pana la urma nu avea nicio problema switch assembly-ul, ci doar o mica piesa de pe corpul gear box-ului s-a rupt efectiv de pe el. Multumesc Tarry pentru tot ajutorul, esti un maestru!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Switch assembly MP5 Empty
MesajSubiect: Re: Switch assembly MP5   Switch assembly MP5 Icon_minitime

Sus In jos
 
Switch assembly MP5
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul jucatorilor de airsoft din Sibiu :: Militehnicus :: Probleme si solutii-
Mergi direct la: