Forumul jucatorilor de airsoft din Sibiu
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forumul jucatorilor de airsoft din Sibiu

Forumul jucatorilor de Airsoft din Sibiu
 
AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Masca Fata

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
COP

COP


masculin
Numarul mesajelor : 59
Varsta : 42
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 24/05/2009

Masca Fata Empty
MesajSubiect: Masca Fata   Masca Fata Icon_minitimeLun Mai 25, 2009 8:16 pm

As fi curios daca aveti masca fata gen
http://romanian-airsoft.com/product_info.php?cPath=23_39&products_id=106&language=ro
daca poate fi purtata cu ochelari, cad de mult incomodeaza campul vizual si daca cumva a-ti testat-o cu ochelari cum se comporta in domeniu aburire

totodata daca aveti sugestii as fi recunoscator daca le impartiti
Sus In jos
sempai

sempai


masculin
Numarul mesajelor : 76
Varsta : 56
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 10/01/2009

Masca Fata Empty
MesajSubiect: Re: Masca Fata   Masca Fata Icon_minitimeLun Mai 25, 2009 8:39 pm

sunt ochelarist veteran si am jucat o singura data cu astfel de masca ;
are mai multe neajunsuri :
1. campul vizual este sensibil ingustat vederea cu coada ochiului este imposibila
2. plasa din sarma deformeaza tinta aflata la distanta medie spre mare mai ales in conditii de soare puternic
3. daca se joaca (adversarii) cu bile de calitate indoielnica exista riscul ca aceste bile slabe in contact cu plasa din sarma sa se sparga
ochelarii de vedere purtati sub aceasta masca in general nu se aburesc depinde cat de mult transpiri
recomand cu caldura folosirea unei masti similare cu cele obligatorii la paintball http://www.mil-sim.ro/shops/product_info.php?cPath=29_33&products_id=85


Ultima editare efectuata de catre sempai in Lun Mai 25, 2009 8:56 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Ruairi

Ruairi


masculin
Numarul mesajelor : 524
Varsta : 43
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 06/01/2009

Masca Fata Empty
MesajSubiect: Re: Masca Fata   Masca Fata Icon_minitimeLun Mai 25, 2009 8:48 pm

4. chiar daca nu se sparg la impact, impactul acelei plase cu bilele, face ca vopseaua neagra sa sara inspre interior, adica spre ochii tai.
Sus In jos
http://www.6mm.ro
COP

COP


masculin
Numarul mesajelor : 59
Varsta : 42
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 24/05/2009

Masca Fata Empty
MesajSubiect: Masca Fata   Masca Fata Icon_minitimeLun Mai 25, 2009 9:19 pm

sempai folosesti o astfel de masca sau ai gasit ceva ochelari de purtat peste care sa isi si faca treaba?
thx for reply
Sus In jos
sempai

sempai


masculin
Numarul mesajelor : 76
Varsta : 56
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 10/01/2009

Masca Fata Empty
MesajSubiect: Re: Masca Fata   Masca Fata Icon_minitimeMar Mai 26, 2009 9:08 am

COP a scris:
sempai folosesti o astfel de masca sau ai gasit ceva ochelari de purtat peste care sa isi si faca treaba?
thx for reply
nu folosesc masca imi asum riscul de a lua bile in fata dar am in vedere achizitionarea uneia mai ales pentru jocurile indoor cu multi participanti in locatii complexe si periculoase gen Sadu
ca protectie pentru fata am cumparat o plasa din nylon kaki de la magazinul de langa fast food Onor in apropiere de Politie pe care mi-o infasor pe fata ca un shemagh(http://6mm.ro/6mm/articol/echipament%20lupta/miltec_shemagh.php) numai cand este cazul duminica la Sura Mare distanta dintre echipele combatante era destul de mare si eu mi-am tinut adversarii la respect cu cadenta de tragere si ploaie de bile Very Happy
ochelari ieftini si testati gasesti la Avanti pe str Ana Ipatescu sunt simpli la circa 4 lei sau gen ochelari de schi 3m la circa 48 lei la cei din urma trebuie sa le dai niste gauri de aerisire si sunt ok ai camp vizual maxim protectia este buna chiar si la fata
acu depinde de tine cat vrei sa investesti in protectie
ce am observat si chiar simtit eu : cagula nu te protejaza impotriva durerii atenueaza efectul bilei pe pielea sesnibila a fetei dar cam atate buna cand e frig afara vara e un cosmar de acceea revin la ideea ca o masca precum cea de paintball este ideala pentru cine poate juca cu ea pe fata la 35 grade celsius
Sus In jos
cipodelphin

cipodelphin


masculin
Numarul mesajelor : 266
Varsta : 47
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 27/02/2009

Masca Fata Empty
MesajSubiect: Re: Masca Fata   Masca Fata Icon_minitimeMier Mai 27, 2009 8:27 am

Cu masca pe fata vara te sufoci, parerea mea....sa nu mai vorbim de campul vizual care se diminueaza....apoi fie ca ai sau nu luneta te va incomoda...
Sus In jos
Continut sponsorizat





Masca Fata Empty
MesajSubiect: Re: Masca Fata   Masca Fata Icon_minitime

Sus In jos
 
Masca Fata
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» masca de gaze model 84
» Vand masca protectie

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul jucatorilor de airsoft din Sibiu :: Echipament, Strategie, Locatii :: Accesorii si echipament-
Mergi direct la: